تبلیغات
علم عمران - سری اول: معرفی و دانلود ایین نامه ACI
تاریخ : سه شنبه 23 خرداد 1391 | 11:50 ب.ظ | نویسنده : مدیر وبلاگ

معرفی ACI

 ACI یا American Concrete Institute  (موسسه ی بتن آمریکا) جامعه ای سازمان یافته غیر انتفاعی که با هدف فعالیت فنی و آموزشی در سال 1904 تاسیس شده است و یکی از مقامات برجسته جهان در فن آوری بتن است. ACI انجمنی برای بحث در مورد تمام مسائل مربوط به بتن و ارائه راه حل برای مشکلات ان است. انجمن ها ACI از طریق برگذاری گردهمایی و جلسات، ارائه مجلات سازه و مجلات مواد، بتن بین المللی و ارائه نشریات فنی، فعالیت های خود را انجام می دهد. هدف ACI این است که شراطی رافراهم کند تا دانش و اطلاعات کافی برای استفاده بهتر، از بتن برای افرادی که در این زمینه فعالیت می کنند ایجاد شود.  ACI هر ساله دو کنوانسیون جامع در فصل بهار و پاییز برگذار می کند.

 ACI با ارائه اطلاعات و اموزش های لازم در بخش های مختلف به ارتقاع دانش عموم در سطح کلان کمک می کند همچنین ACI با داشتن کمیته های حرفه ای با توانایی های استاندارد، در نگارش مقالات و نشریات و همچنین در برنامه های فصل محلی، کمک بزرگی به درک دانش دقیقی از مواد و در نتیجه ساختار انها   می کند.

 ACI به انتشار مطالب قابل اطمینان و کاربردی در مسائل بتن از طریق  برگذاری سمینارهای آموزشی همراه با ایجاد برنامه های برای صدور گواهینامه استاندارد این صنعت را، فراهم می کند. برگذاری انجمن های محلی برای بحث و گفتگو از طریق برنامه های فصلی و تشویق مشارکت دانشجویان و محققین در زمینه بتن، از جمله فعالیت های دیگر ACI می باشد. اعضای کمیته های درگیر با این فعالیت ها، در کنوانسیون سالانه دو دیدار با این محققین خواهد کرد.

انتشارات   ACI

انتشاراتACI  دارای برنامه های گسترده انتشاراتی، از جمله استانداردهای ملی، گزارش کمیته های مربوطه، نشریات، سمپوزیوم، کتابچه راهنمای صدور گواهینامه، نشریات آموزشی و فیلم ها می باشد.

گاهنامه های      ACI

ACI   دارای دو ماهنامه یACI  سازه وACI  مواد می باشد. این مجلات حاوی مقالاتی به دو صورت مقالات انفرادی و یا مقالات جلسات مجمع، ارائه می شود. ساختار این مقالات پژوهشی به گونه ای است که شامل مطالبی در زمینه تحقیقات مواد، تئوری طراحی، تجزیه و تحلیل ساختاری و شرح برسی فنون مختلف است. مجلات انلاین در وب سایت ACI در دسرس عموم قرار می گیرد. ویژگی های ماهنامهACI  ارائه اطلاعات به روز در مورد ساخت و ساز، طراحی، محصولات، مواد و فن آوری های دیگر مربوط به بتن می باشد.

به کسانی که علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد این موسسه می باشند پیشنهاد  می شود به وب سایت ACI که در پایین امده مراجعه کنند .در این وب سایت اطلاعاتی از جمله انتشار اخرین اصلاحات ایین نامه ACI ، مجلات انلاین، تاریخچه  ACI، اخرین اخبار در مورد پیشرفت ها و اختراعات روز صنعت بتن و خیلی دیگر از موارد مورد نیاز دانشجویان و محققین ارائه می شود. جهت دانلود آیین نامه به لینک زیر مراجعه کنید. در صورت خرابی لینک لطفا گزارش دهید تا اصلاح شود.

منبع: وب سایت اختصاصی ACI به ادرس  www.concrete.org 

ترجمه شده توسط سینا صالحی نژاد

دانلود ایین نامه ACI-318-02
طبقه بندی: معرفی و دانلود آیین نامه ها مختلف،

دستبند مغناطیسی پاور بالانس بانک اطلاعات تعمیرات موبایل تمامی گوشیها ریسلر

جاوا اسكریپت