تبلیغات
علم عمران - سری دوم: فایل EXEL ترکیب بار تیر و ستون
تاریخ : پنجشنبه 2 شهریور 1391 | 12:15 ب.ظ | نویسنده : مدیر وبلاگ

همانطور که می دانید بعد از انالیز مقدماتی در پروژه ها و بدست اوردن نیرو های محوری و ممان ها تحت بار های جانبی و ثقلی برای تیر و ستون ها، باید این نیرو ها را در جداول ترکیب بار قرار دهیم تا با اعمال ضرایب ایین نامه، نیرو های طراحی اعضا (تیر و ستون) بدست اید. ضمن انکه ما در مراحل بعدی پروژه از این نیرو ها برای تیپ بندی می توان استفاده کنیم.

در زیر توضیح کلی در مورد فایل ها داده می شود. در صورتی که در فهم جداول و نحوه پر کردن خانه های ان مشکل داشتید به ما پیام بدید تا به طور کامل ان را توضیح دهیم. اما پیشنهاد می شود روی ان کار کنید که درک بهتری از این جداول داشته باشید، در صورتی که به جایی نرسیدید به ما پیام بدید. این جداول معمولا توسط استاد مربوطه ارائه و توضیح داده می شود. در قسمت دانلود ما یک تصویر اسکن شده از نسخه های چاپی این جداول برای شما قرار می دهیم.

توضیح فایل ترکیب بار تیر

این جدول برای تعداد طبقات 10 طراحی شده. دوستان اگر تعداد طبقات بیشتر دارند کافیست یک ردیف به   ردیف های جدول اضافه کنند (امیدوارم به عنوان یک دانشجو اینقدر رو exel بلد باشید).حال اگر تعداد طبقات شما کمتره که هیچ یک طبقه را صفر در نظر بگیرید. تنها کاری که این جدول می کند این است کار یک ماشین حساب را برای شما انجام می دهد و سرعت کار شما را بالا می برد.

اما در جدول، شما باید مقادیر ممان مثبت ناشی از بار قائم که در وسط دهانه تیر است را برای ستون اول بعد از ستون طبقه وارد کنید، بعد از ان در ستون دوم ممان منفی ناشی از بار قائم تیر که در محل تکیه گاه ها می باشد را وارد کنید و در اخر در ستون سوم یا ME باید ممان تیر ناشی از نیروی جانبی را وارد کنید. اگر کمی دقت کنید من در توضیحاتی که در بالا دادم به طور غیر مستقیم به شما گفتم که اعدادی که وارد جدول می کنیم از نتایج کدام قسمت از محاسبات قبلی پروژه می اوریم. به این دلیل به طور مستقیم نگفتم که کمی شما اذیت بشید.

توضیح فایل ترکیب بار ستون

در این فایل هم جدول 11 طبقه را داریم هم جدول 9 طبقه. اگر 10 طبقه هستید یک ردیف از 11 طبقه کم کنید. شما خانه هایی که سر ستون نارنجی یا قهوه ای دارند را باید پر کنید و نتایج را بگیرید. از توضیح جدول خودداری می کنم و بر عهده خود شما می گذارم. این جدول خیلی بیشتر از جدول تیر شما را اذیت می کند. البته اگر کمی تیز باشید سریع متوجه می شوید اطلاعات را باید از کجا پیدا کنید.

 این جداول کمک بزرگی می کند تا درک درستی از نیروهای داخل سازه داشته باشید. به شما پیشنهاد می کنم این جداول به خصوص جدول ستون را با دقت پر کنید و کامل ان را درک کنید.

توجه:برای باز شدن لینک زیر کمی زمان لازم است. لطفا صبر کنید. 

                 دانلود فایل EXEL ترکیب بار تیر و ستون همراه با تصویر نسخه چاپی
طبقه بندی: نرم افزار های عمرانی، EXEL (تحلیل و طراحی)، پروژه سازه های فولادی،

دستبند مغناطیسی پاور بالانس بانک اطلاعات تعمیرات موبایل تمامی گوشیها ریسلر

جاوا اسكریپت